Paylas.Forumpro.Org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Video Bölümü Açıldı

Gitmek İçin Tıkla

Kendi Projeksiyon Cihazınızı Yapın

YazarMesaj
Adamın Biri
Üye
Üye
Adamın Biri

Kendi Projeksiyon Cihazınızı Yapın  Empty
MesajKonu: Kendi Projeksiyon Cihazınızı Yapın    Kendi Projeksiyon Cihazınızı Yapın  EmptyÇarş. Kas. 17, 2010 1:59 pm

Arkadaşlar neredeyse herkes evinde sinema keyfini yaşamak için bi projeksiyonu olsun ister ama çok pahalı olduğu için alamaz. yada alır ama en çok 4000 saat lambası dayanır ve bitince en ucuz 500 ytl ye ampul almak zorunda kalır. ben kendim yaptım ve lamba ömrü 8000 saat lambanın fiyatı da 30ytl bence siz de bi tane yapmalısınız benim projeme ait bazı görüntüleri yayınlıyorum düşüncelerinizi soru ve önerilerinizi mutlaka bekliyorum bu arada çalışmalarım devam ediyor yeni görüntüleri aldıkça burdan yayınlamaya devam edeceğim

makinamın resmi bu (son hali) 6. sayfada yeni yaptığım objektifle aldığım görüntüleri ekledim.

kullandığım lamba osram g 12 150 watt metal halide (iğne ayaklı) lambanın reflektördeki duruşuda görülmektedir.

lambayı çalıştırmak için kullandığım relco marka balast ve ateşleyici ( kit halindeydi ama kasaya sığmadığı için parçaladım ve üst üste monte ettim)

lambanın reflektör ile kasanın içinde duruşu. yanında fanı da görüyorsunuz lcd nin altından giren havayı dışarıya üflüyor bu sayede kasamız devamlı soğuk kalıyor.

ışık kutusundan çıkan ışığı objektifi doğru bi şekilde yönlendirmek için kullandığımız fresneller. fresnellerimizi ışık ile lcd arasına koyuyoruz.

bu da kullandığım sony ps one 5" lcd (parçalanmadan önceki hali ) çözünürlüğü güzel fiyatı da makul yapmak isteyenlere öneririm.

bu da ışık kutusunun içindeki ır fitre (dikdörtgen olan) ve ışığı fresnellerde toplamak için kullandığım 9 cm çapındaki kondanser

ve aldığım görüntülerden bazıları ebatları 120x150 dir

bunlar da ışık altında çektiğim resimler

düşüncelerinizi bekliyorum

arkadaşlar kullandığım malzemeleri yukarıda yazdım ancak mesafeleri veremyorum çünkü belli bi standardı yok kullanılan optik malzemelere göre değişiklik gösteriyor.

ikinci olarak bu sistemi çok daha ileri bi şekilde geliştirdik bu şekilde söylememin sebebi tam bi sinema canavarı oldu çünkü 16:9 formatlı ve çook daha parlak bi görüntü aldık ayrıca televizyon gibi direk anten de bağlayabiliyorsunuz. bi aksilik olmazsa kısa süre içersinde onunda resimlerini ekleyeceğim ilginizden dolayı herkese teşekkürler bu konu ile ilgili aklınıza takılan ne varsa yazabilirsiniz ya da bana mail atabilirsiniz.

alıntı
http://paylas.forumpro.org

Kendi Projeksiyon Cihazınızı Yapın
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cildinize Bakım Yapın
» MÜŞTERİLERE SERVİS YAPIN
» Eşiniz İçin Bir Değişiklik Yapın